Disk difüzör, atıksu arıtma tesislerinde en yaygın kullanılan difüzör türüdür. Standart oksijen transfer verimi değeri en yüksek difüzör modelidir. EPDM membranlar standart olarak kullanılmaktadır ancak gerekirse silikon, hdpe vb. işlem için kullanılabilir. Malzeme seçenekleri de mevcuttur.

EDI disk difüzörlerde yüksek kalite EPDM malzeme kullanmaktadır. EPDM  membran; esneklik, gerilme dayanımı, uzama kapasitesi, yırtılma direnci, sertlik ve içerdiği yağ miktarı, yüksek membran ömrünü garanti eder. EDI disk difüzörler,  patentli delik teknolojisi ile azami oksijen transfer verimini sunar ve UV ışınlara karşı korumalı cam yünü (fiber glass) takviyeli polipropilen gövde malzemesine sahiptir. HDPE, PVC veya paslanmaz boruya priz kolye ile kolay montajı yapılır.

Membran delikleri konik şeklindedir böylelikle hava akışı kesildiğinde difüzör membranının üzerinde bulunan delikler kendiliğinden kapanır, hava hattı içerisine çamur gibi partikül maddelerin girişini engeller. Özenle seçilmiş malzemelerle maksimum oksijen verimini amaçlar. Enerji maliyetlerini en düşük seviyede tutar.