Membran, su ile uzun süreli temas halinde olan yüzeylerin üst veya alt kısımlarına suyun hareketini engelleyen bir izolasyon metaryelidir.

EPDM membranlı difüzörler: En yaygın olarak kullanılan membran malzemesi olan EPDM, özellikle evsel ve endüstriyel atıksularda çok iyi performans göstermektedir. Kimyasallara, ozona ve bozulmaya karşı oldukça dayanıklıdır.

Silikon membranlı difüzörler : Özellikle yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılır. Genel olarak oksidasyona ve ozona karşı iyi direnç sağlar. Solventlere karşı dayanıklıdır. Ancak fiziksel güçleri EPDM kadar yüksek olmadığı için spesifik uygulamalarda en iyi şekilde kullanılır.

Difüzör Membran; Gövde ve çerçeve malzemeleri PP’den (polipropilen) yapılmıştır ve çeşitli kimyasallara, yüksek sıcaklıklara ve zararlı UV ışınlarına karşı daha fazla direnç için %30 cam elyaf ile güçlendirilmiştir. Maksimum oksijen verimini hedefler. Kağıt endüstrisinde, petrokimyasal ve petrol arıtma işlemlerinde kullanılır.

PVC Membran Kaplama: UV emiciler  bu süreçte dahil edilir. Tabakadan kaynaklanacak olan deformasyonları engeller. Kopma ya da yırtılma ihtimallerine karşı yüksek koruma sağlar.